Lake Court Description: LOW BED, PLASTIC MOLDED BED ENDS, 3 MOTOR, HALF RAILS, FIBER MATTRESS (15215P, 15216P, 15007, 15201BV)
| Weight Capacity | Patient: 350 lbs. | Patient & Accessories: 450 lbs. |
| Product Weight | 169 lbs. |
| Carton Shipping Weight | 184 lbs. |
| Product Dimensions | 88" (L) X 36" (W) X 11"-15" (H) |
| Maximum Bed Height w/ Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/ Casters | N/A |
| Maximum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Sleep Surface | 36" (W) X 80" (L) |
| Motor(s) | 3 Motors |
| UPC | N/A |
| Master Case Quantity | Skid (#15215P): 5/EA | Skid (#15216P): 4/EA | Skid (#15007): 8-10/EA | Skid (#15201BV): 30/EA |
| Warranty | Original Purchaser. Limited Lifetime on welds, 5 year on frame, motor, pendant, 1 year on all other parts and components. During the warranty period, defective items will be repaired or replaced at Drive's option at no charge |
MRP: $1,092.00
Lake Court Description: LOW BED, PLASTIC MOLDED BED ENDS, 3 MOTOR, HALF RAILS, FIBER MATTRESS (15215P, 15216P, 15007, 15201BV)
| Weight Capacity | Patient: 350 lbs. | Patient & Accessories: 450 lbs. |
| Product Weight | 169 lbs. |
| Carton Shipping Weight | 184 lbs. |
| Product Dimensions | 88" (L) X 36" (W) X 11"-15" (H) |
| Maximum Bed Height w/ Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/ Casters | N/A |
| Maximum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Sleep Surface | 36" (W) X 80" (L) |
| Motor(s) | 3 Motors |
| UPC | N/A |
| Master Case Quantity | Skid (#15215P): 5/EA | Skid (#15216P): 4/EA | Skid (#15007): 8-10/EA | Skid (#15201BV): 30/EA |
| Warranty | Original Purchaser. Limited Lifetime on welds, 5 year on frame, motor, pendant, 1 year on all other parts and components. During the warranty period, defective items will be repaired or replaced at Drive's option at no charge |
No products in the cart.
Continue shoppingPlease login below account detail
Please register below account detail