Home
Home
No description provided by the manufacturer.
| Weight Capacity | Patient: 350 lbs | Patient & Accessories: 450 lbs. |
| Product Weight | 146 lbs. |
| Carton Shipping Weight | 163 lbs. |
| Product Dimensions | 87.2" (L) X 37" (W) |
| Maximum Bed Height w/ Casters | 22.5" |
| Minimum Bed Height w/ Casters | 15" |
| Maximum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Sleep Surface | 80" (L) X 36" (W) |
| Motor(s) | N/A |
| UPC | 822383963600 |
| Master Case Quantity | N/A |
| Warranty | (Original Purchaser) 5 Years on Motor and Hand Control, Limited Lifetime on Welds and Frame, 1 Year on All Other Parts and Components |
MRP: $649.35
No description provided by the manufacturer.
| Weight Capacity | Patient: 350 lbs | Patient & Accessories: 450 lbs. |
| Product Weight | 146 lbs. |
| Carton Shipping Weight | 163 lbs. |
| Product Dimensions | 87.2" (L) X 37" (W) |
| Maximum Bed Height w/ Casters | 22.5" |
| Minimum Bed Height w/ Casters | 15" |
| Maximum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Minimum Bed Height w/o Casters | N/A |
| Sleep Surface | 80" (L) X 36" (W) |
| Motor(s) | N/A |
| UPC | 822383963600 |
| Master Case Quantity | N/A |
| Warranty | (Original Purchaser) 5 Years on Motor and Hand Control, Limited Lifetime on Welds and Frame, 1 Year on All Other Parts and Components |
No products in the cart.
Continue shoppingPlease login below account detail
Please register below account detail